Piegi przeżywają swój renesans, więc wiele dziewcząt decyduje się na szalony krok i tatuuje je! Ciekawie co zrobią, gdy moda na kropeczki minie

Ocena wyglądu w kategoriach ładny-brzydki, w dużej części podporządkowana jest panującej modzie.

Piegi przez wiele lat były uznawane za powód do kompleksów. Uważano je za skazę na skórze i próbowano maskować na różne sposoby. W ostaniach jednak latach, plamki te zaczęły wracać do łask i stały się symbolem dziewczęcości i naturalności.

Z definicji piegi to plamy na skórze, powstałe w wyniku zbyt szybkiej syntezy melaniny, pigmentu znajdującego się w skórze. Kwestia posiadania piegów jest uwarunkowana genetycznie, a ich barwa może się nasilać pod wpływem promieniowania słonecznego. Najwięcej piegów mają osoby o jasnej karnacji, blond lub rudych włosach.

Najczęstszym miejscem występowania piegów jest twarz, dlatego jest to cecha skóry bardzo rzucająca się w oczy. Niegdyś stanowiła powód do wstydu, ale dziś jest pożądana, dlatego co odważniejsze dziewczyny decydują się na ich wytatuowanie!

Więcej o tatuowanych piegach przeczytacie już na kolejnych stronach artykułu. Znajdziecie tam także galerię zdjęć tatuowanych piegusek. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org

Reply