Znaczenie tęczowej ikonki na Facebooku. Wiesz jak ją pozyskać i jak jej używać?

Na Facebooku mamy do wyboru 6 podstawowych reakcji na treści zamieszczane w serwisie: „Lubię to”, „Super”, „Ha ha”, „Wow”, „Przykro” mi oraz „Wrr”.

Nie jest tego dużo, ale i tak to coś. Wcześniej do dyspozycji mieliśmy tylko przycisk „Lubię to”. Użytkownicy, aby lepiej wyrazić emocje, chcieli więcej ikonek, aż w końcu założyciel Facebooka zdecydował się je wprowadzić. Nie ma jednak niektórych, które proponowali internauci, np. przycisku „Nie lubię tego” oraz gestu „Fuck of”.

 

Co jakiś czas serwis daje możliwość skorzystania z dodatkowych okazjonalnych reakcji. W maju na przykład pojawił się fioletowy kwiatuszek, który oznaczał wdzięczność. Był podpisany słowem „Dziękuję”. Ikonkę wprowadzono z okazji Dnia Matki i bardzo spodobała się użytkownikom. Pewnie już zauważyliście u niektórych znajomych nowy znaczek — wielokolorową tęczę kojarzącą się ze środowiskiem LGBT. Oznacza dumę i można ją dołączyć do standardowego zestawu reakcji.

Ikonka tęczowej flagi ma uczcić czerwiec — miesiąc dumy i jest okazją do poparcia środowisk LGBT.

Łączy nas duma. Przed nami wciąż długa droga do równości, jednak zmierzamy w dobrym kierunku. Zrobię wszystko, by Facebook stał się bezpiecznym miejscem dla środowisk LGBT oraz wszystkich ludzi na świecie — powiedział dumnie założyciel serwisu, Mark Zuckerberg.

Jak pozyskać dodatkową ikonkę? Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply