9 rzeczy, których MUSISZ nauczyć dziecko, aby było mądrym i szczęśliwym człowiekiem! Nie bagatelizuj tego

W pierwszych latach życia dzieci otrzymują bardzo dużo informacji z otoczenia, które chłoną jak gąbka.

Już w dzieciństwie kształtują swoje charaktery, postawy i emocje. Psycholodzy podkreślają, że rodzice muszą czuwać nad rozwojem machów od najmłodszych lat, aby w dorosłym życiu dzieciaki były bardziej otwarte, pewne siebie, przebojowe i odważne. Oto, czego powinieneś nauczyć swoje dziecko w dzieciństwie, aby w przyszłości było spełnionym, szczęśliwym człowiekiem.

1. Drugi język

Pewne badanie wykazało, że dzieci uczące się drugiego języka szybciej przystosowują się do zmian, mają lepszą pamięć i lepiej wszystko rozumieją. Nie wspominając już o tym, że komunikowanie się w innych częściach świata nie będzie stanowić dla nich problemu. A co za tym idzie, drzwi do lepszej pracy będą stać przed nimi otworem. Naukowcy z Instytutu Badawczego Rotmana w Kandzie udowodnili, że mówienie w dwóch językach pomaga opóźnić wystąpienie choroby Alzheimera.

2. Pływanie

Ćwiczenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej pozwala nam żyć zdrowiej. Pływanie jest bardzo zalecane dla dzieci. Nie tylko dlatego, że będą w stanie uratować swoje lub czyjeś życie w skrajnej sytuacji, ale również dlatego, że znacząco wzmacnia kończyny i pomaga lepiej rozwijać koordynację. Jak wynika z badań opublikowanych przez National Center for Biotechnology, pływanie pomaga również dłużej zachować zdrowie mózgu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply