Kolejny skandal z udziałem Teletubisiów. Okazało się, że mają dzieci! Internauci nie kryją oburzenia

Teletubisie to dość znany serial animowany, który szybko osiągnął sukces komercyjny w wielu krajach na świecie.

Zawsze był dobrze oceniany przez krytyków i zdobył kilka ważnych nagród. Przetłumaczono go na 21 języków i pokazywano aż w 120 krajach. Stworzono go z myślą o małych dzieciach w wieku 1-4 lat, lecz szybko spodobał się również starszym dzieciakom oraz dorosłym. Edukacyjny serial był dopasowany do specyfiki rozwojowej dzieci, a główne postacie miały przypominać kilkuletnie maluszki.

Teletubisie mają ograniczoną mowę i uproszczone słownictwo. Często powtarzają te same słowa i wyrażenia. Zjadają głoski oraz seplenią, co ma sprawiać wrażenie, że dopiero co nauczyły się mówić. Mają wyraziste oczy, uśmiechnięte buźki a ich ciała pokryte są kolorowym futrem. Na głowach znajdują się antenki a na brzuszkach ekrany telewizyjne, na których widzowie mogą oglądać krótkie filmiki z udziałem przedszkolaków. Serial miał uczyć m.in. tolerancji. Każdy teletubiś jest przedstawicielem innej rasy.

Fioletowo-niebieski i zarazem największy Tinky Winky reprezentuje Europejczyków. Jasnozielony Dipsy jest przedstawicielem Afrykańczyków i Mulatów. Żółta Laa-Laa to Hinduska a najmniejsza Po to Azjatka. Tinky Winky oraz Dipsy to mężczyźni a Laa-Laa i Po to kobiety. Każdy bohater ma jakąś zabawkę — Tinky Winky czerwoną torebkę, Dipsy biało-czarny kapelusz, Laa-Laa pomarańczową piłkę a Po czerwoną hulajnogę. Spore kontrowersje wzbudziła czerwona torebka Tinky Winky. Jako pierwszy skrytykował ją w 1999 roku konserwatywny amerykański pastor Jerry Falwell.

Co jeszcze zarzuca się Teletubisiom? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : buzzfeed.com, youtube.com,

Reply