W bardzo prosty sposób pokazał, dlaczego nie wolno zostawiać zwierzęcia w rozgrzanym samochodzie, choćby na kilkanaście minut

Mężczyzna położył patelnię z jajkiem i termometr. Już po 10 minutach brakło skali! Jajko zaczęło się ścinać, najpierw białko w miejscu, gdzie było go najmniej. Taka temperatura może w 15 minut doprowadzić do uszkodzeń mózgu zwierzęcia. Jajko praktycznie całkowicie się ścięło. Jeśli ktoś lubi płynne żółtko, może śmiało po nie sięgać.

Jeśli chcesz w tak straszny sposób zabić psa, to zostawiaj go na parkingu w pełnym słońcu. Temperatura nie pozostawi szans psu. W telewizji i internecie cały czas słychać kampanie, które mają na celu informowanie ludzi, jakim torturą poddają zwoje zwierzęta, jeśli zamkną je w blaszanych puszkach. Pokazywane są też eksperymenty, kiedy to człowiek zostaje zamknięty w takim aucie. Zwykle wytrzymuje kilka minut, potem prosi o wypuszczenie.

Nie bądź takim człowiekiem, dbaj o swojego przyjaciela i zapewnij mu wodę i chłodne miejsce podczas upałów. Pamiętaj, że jeśli dotykasz ulicy i nie możesz dłużej przytrzymać dłoni, to nie idź na spacer, pies poparzy sobie delikatne opuszki na łapach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply