Ten drink może uratować twoje życie. Zanim go zamówisz koniecznie to przeczytaj

Świat oszalał na punkcie nowego drinka. Nazywa się anielski strzał (angel’s shot) i nie ma w nim ani procenta alkoholu.

To sposób, by dyskretnie poinformować barmana, że potrzebujesz pomocy. Niedawno sposób ten pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Głośno zrobiło się o nim, za sprawą jednego z barów na Florydzie. Pub o wdzięcznej nazwie “Iberyjski kogut” (“The Iberian Rooster”) umieścił na drzwiach damskiej toalety tabliczkę z napisem o treści: 

“Twój nowy przyjaciel z Tindera na żywo nie jest tym, za kogo się podawał? Nie czujesz się z nim bezpiecznie? Pomożemy ci.  Idź do baru i zamów anielski strzał”

To wyjście bezpieczeństwa dla kobiet, które znalazły się w podejrzanym towarzystwie. Od tej pory tylko od ich zamówienia zależało, w jaki sposób wyjdą z opresji. Wybór czystego shota oznaczał, że barman odprowadzi je do auta. Zamawiając anielski strzał z lodem przekazywały barmanowi wiadomość, że potrzebują transportu, taksówki, lub podwózki. Drink z limonką oznaczał, że potrzebna jest interwencja policji.

Anielski strzał rozpowszechnił się i zaczął być stosowany w barach na całym świecie. Nie uszło to uwadze internetowej społeczności. O reakcji internetu przeczytać na kolejnej stronie. 


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply