Ten letni smakołyk skradnie serce twoje i twoich znajomych!

Wielkimi krokami zbliża się lato, a z nim co raz więcej owoców sezonowych. Pyszne maliny, truskawki czy jagody zawsze świetnie smakują w połączeniu z dobrym ciastem i oczywiście towarzystwem. Dzięki wszelkim portalom i blogom kulinarnym możemy poznać mnóstwo przepisów na każdym poziomie zaawansowania.

Zwłaszcza blogerzy, którzy mają możliwość nagrywani filmików chętnie dzielą się swoimi pomysłami i krok po kroku tłumaczą, jak zrobić dane danie. Tym razem Ann, która prowadzi kanał o wszelkiego rodzaju słodyczach podzieliła się swoim pomysłem na pyszne ciasto.

ciacho

 


Jego wykonanie jest banalnie proste, a smak  niezapomniany. Po pierwsze trzeba zrobić bezę, wbrew pozorom nie jest to trudne. Trzeba ze sobą połączyć białka, cukier i ocet i ubić na sztywną pianę. Potem masę podzielić na trzy równe porcje, z których robi się trzy placki. Potem krążki trzeba wysuszyć w odpowiedniej temperaturze w piekarniku.

ciasto1

ciasto2


Następnie trzeba przygotować owoce np. truskawki, banana i jagody. Wykonanie kremu też nie jest skomplikowane, składniki łączy się i ubija w mikserze. Można użyć gotowego kremu, który wystarczy połączyć z mlekiem i ubić.

ciasto3 ciasto4ciasto5


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply