Test „diamentowego palca” ostrzega przed rakiem płuc. Można go zrobić w 2 minuty

Nowotwory od lat dziesiątkują całe społeczności. 

Co już to pojawiają się informacje o cudownych lekach, które mają im zapobiegać. Pacjentom daje się nadzieję, a potem odbiera ją w straszny sposób. Diagnozy często są wyrokiem. Zwykle dzieje się tak, ponieważ nie badamy się za często, a kiedy w końcu trafiamy do lekarza, jest już za późno, by leczenie było skuteczne. 


Rak płuc jest jednym z najczęstszych i najgorzej rokujących nowotworów złośliwych. To najczęściej występujący nowotwór wśród mężczyzn, zarówno w Polsce, jak i na świecie i jest w pierwszej trójce nowotworów, na które chorują kobiety.  Nie jest trudno zapaść na tę chorobę. Wywołuje ją zanieczyszczone powietrze, narażenie na toksyczne substancje, dym tytoniowy i tzw. bierne palenie. 

W Wielkiej Brytanii co roku diagnozuje się 47 tys. osób chorych na raka płuc! Angielscy lekarze są więc zdeterminowani, by jak najszybciej go wykrywać. Ludziom zalecają wykonanie prostego testu zwanego „testem diamentowej szczeliny”, „diamentowego palca”, bądź testem na obecność tzw. okienka Schamrotha. Można go zrobić w dwie minuty. 

Jak wykonać test „diamentowej szczeliny”? Zetknij ze sobą oba palce wskazujące. Zegnij je tak, jak na przedstawionym poniżej obrazku. Powinieneś zobaczyć między palcami małą przestrzeń, szczelinę w kształcie rombu – „diamentu”. Ta przestrzeń to tzw. okno Schamrotha. Co ono oznacza?

Przekonasz się na następnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply