Skulona kobieca postać czy czaszka? To, co najpierw zobaczyłeś na tym rysunku, wiele mówi o twoim obecnym stanie emocjonalnym

Patrzeć i wiedzieć, to dwie różne czynności.

Wszyscy ludzie dysponują takim samym mechanizmem rejestru obrazów z otoczenia, ale bywa, że poszczególne osoby w zupełnie odmienny sposób postrzegają identyczne obrazy. To, co widzimy, nie zależy bowiem tylko od naszych oczu, ale również mózgu, który zajmuje się dekodowaniem tego, co zarejestruje zmysł wzroku.

Sposób postrzegania świata zależy od kilku czynników: po pierwsze od stanu zdrowia narządu wzroku, gdyż chore oko może widzieć zniekształcony obraz. Po drugie od osobistego doświadczenia i wiedzy, które pozwalają w taki, a nie inny sposób interpretować to, co nas otacza.

Po trzecie, interpretacja obrazów powiązana jest z kulturą, w jakiej wychował się człowiek. Przekazywane przez środowisko poglądy i wartości warunkują to, jak oceniamy otaczające nas elementy świata.  Po czwarte, na sposób patrzenia wpływ ma także stan emocjonalny, w jakim znajduje się człowiek.

W związku z tym, ludzie w tym samym obrazie mogą wiedzieć zupełnie inne rzeczy, a to, co zobaczą wiele mówi o ich charakterze, stosunku do życia i emocjonalności.

Dziś proponujemy spojrzeć na poniższy obraz. Co widzicie: pochyloną nagą kobietę z rękami na karku czy może czaszkę? Obie odpowiedzi są dobre, ale świadczą o czymś zupełnie innym i nie koniecznie tak oczywistym, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Odwiedź kolejną stronę i sprawdź, co twój sposób interpretacji tego obrazu, mówi o Tobie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : likemag.com

Reply