Krótki test pozwalający określić, czy będziesz dobrze wyglądać w krótkich włosach. Zrób go przed wizytą u fryzjera

Za każdym razem, gdy jakaś znana gwiazda zmieni fryzurę, fryzjerzy notują większe zainteresowanie danym strzyżeniem, upięciem czy kolorem włosów. Dziewczyny chcą mieć na głowie dokładnie to samo co ich idolki i w tym celu czasem decydują się na drastyczne zmiany.

Choć w założeniu mają prezentować się pięknie, nie zawsze tak jest. Często po wyjściu z salonu fryzjerskiego są rozczarowane, bo nie wyglądają korzystnie. Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo prostego powodu, nie każde upięcie czy długość włosów pasuje do danego kształtu twarzy.

short-hair


Fryzurę trzeba dobierać indywidualnie, a nie ślepo kopiować styl gwiazd. Pamiętajcie, że to, co popularne nie zawsze jest dobre.

Doświadczony fryzjer — John Frieda latami obcinał włosy swoich klientek, aż któregoś dnia zauważył pewną zależność. Odkrył, że długość kobiecej szczęki ma znaczący wpływ na to, jak będzie prezentować się w krótkiej fryzurze. Przed wizytą u fryzjera proponuje wykonanie poniższego testu opierającego się na zasadzie 5,7 cm!

short hair test


Jak sprawdzić, czy pasuje ci krótka fryzura?

Przygotuj dwa przedmioty linijkę i ołówek. Linijkę przyłóż do ucha, a ołówek do brody (tak jak na rysunku). Następnie odmierz długość. Jeśli wyszło mniej niż 5,7 cm, oznacza to, że będziesz dobrze wyglądać w krótkich włosach. Jeżeli na linijce zobaczysz wartość powyżej 5,7 cm, lepiej podaruj sobie ścięcie włosów, a jeśli masz już krótkie, korzystniej będzie dla ciebie, jeśli je nieco zapuścisz.

Podziel się tym krótkim testem z koleżankami! 

76629

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mdemulher.abril.com.br

Reply