Jak stwierdzić, czy ktoś jest wart zaufania? Wystarczy wziąć sobie do serca te 7 wskazówek

Kiedy spotykamy kogoś pierwszy raz, wierzymy swojej intuicji i osądom, jednak ten osąd może być skrzywiony przez uprzedzenia.

Codziennie spotykamy na swojej drodze nowych ludzi, niektórych tylko na moment, inni pozostają z nami na wiele lat. O ile, kiedy jesteśmy dziećmi to łatwo znaleźć przyjaciół, którzy będą z nami na dobre i złe, bo przecież lubią nas za to, kim jesteśmy. Z czasem to się zmienia, bo dochodzą interesy, zwracanie uwagi na to, co można zyskać. Dlatego z czasem mamy więcej podejrzeń wobec innych.

womenworking.com

Niestety bywa, że ludzie okazują się wilkami w owczej skórze, przyjaźnią się z nami, bo mają z tego korzyści. Czasami nawet przez lata potrafią manipulować innymi, by mieć to, co chcą. Wiele osób potrafi zrobić doskonałe wrażenie, ale nie są godni zaufania, zwłaszcza gdy zamierzamy powierzyć coś ważnego jak dzieci czy finanse. Dlatego warto wziąć sobie do serca te 7 sposobów, na przetestowanie nieznajomej osoby, czy jest warta naszego zaufania.

1. Obserwuj daną osobę w różnych sytuacjach

Jeśli nie chcesz zbyt pochopnie ocenić danej osoby, poświęć trochę czasu, by zaobserwować jej reakcje na różne sytuacje. Nie oceniaj od razu, bo może okazać się, że dziewczyna, która w pracy jest uprzejma, miła i cicha, w trakcie spotkania po godzinach będzie obmawiała wszystkich i plotkami i manipulacjami walczyła o zainteresowanie. Zamiast miłej osoby masz do czynienia z arogancką, która wie jaką maskę zakładać, by ugrać swoje.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply