Przy którym z tych stołów miałbyś najmniejszą ochotę usiąść? Odpowiedz na to pytanie i dowiedz się, co Cię w życiu najbardziej stresuje

„Stres to opieranie się temu, czego nie chcemy” – David R. Hawkins

Rozwiązywanie testów psychologicznych to bardzo ciekawe zajęcie, ponieważ z odpowiedzi na nieskomplikowane pytania, można wiele dowiedzieć się o człowieku, jego osobowości, pragnieniach i problemach. Psychologowie na przestrzeni dziesięcioleci stworzyli wiele trafnych testów, między innymi badających problem stresu.

Stres to dynamiczna reakcja jednostki, wynikająca z aktualnej sytuacji i możliwości zachowania się w niej, a kluczowym elementem jest bodziec powodujący reakcje, czyli tzw. stresor. Odczuwanie stresu prowadzi do zaburzenia równowagi fizycznej i psychicznej organizmu , poprzez odczuwanie nieustannego niepokoju.

Jako pierwszy pojęcie stresu badał doktor Hans Hugon Selye, który poświecił mu ponad pół wieku i wprowadził termin do medycznej terminologii. Mężczyzna jako pierwszy zauważył, że stres ma realny wpływ na zdrowie człowieka, a bezradność wobec niego prowadzi od depresji.

Co jest podstawą skutecznej walki ze stresem? Identyfikacja jego źródła. Niestety nie zawsze jest to takie proste, gdyż człowiek to bardzo skomplikowana i złożona istota. By każdemu pomóc w dotarciu do źródła swojego stresu, prezentujemy test psychologiczny, pozwalający określić, co tak naprawdę nas wewnętrznie niepokoi.

Test jest bardzo prosty, gdyż należy odpowiedzieć na zaledwie jedno pytanie: przy którym stole najmniej chciałbyś usiąść? Później trzeba już tylko sprawdzić znaczenie swojej odpowiedzi, by odkryć największe źródło stresu w swoim życiu.

Jeśli już wybrałeś stół, sprawdź jego opis na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : marketium.ru

Reply