Nowe wyzwanie wśród nastolatków – ostateczne sefie! W ciągu tygodnia zginęło 6 dzieci

Młodzi ludzie są podatni na pewne wpływy i często ulegają przeróżnym modom.

Uwielbiają podejmować dziwne wyzwania, aby choć na chwilę zaistnieć w sieci lub popisać się przed rówieśnikami. Tymczasowa sława może przynieść więcej szkody niż pożytku, o czym doskonale przekonali się biorący udział w głupich wyzwaniach, np. wciągając prezerwatywę nosem, jedząc kaktusa czy wlewając wódkę do oczu. Przeważnie im zabawa jest głupsza, tym ma więcej naśladowców i obserwatorów. Niektóre wyzwania bywają bardzo niebezpieczne i często są powodem śmierci nastolatków.

Młodzi ludzie chętnie biorą w nich udział, chcąc nieco podbudować swoje ego, jednak niekiedy robią to kosztem zdrowia i życia. W wakacje dzieci mają szczególnie dużo czasu i nie wszystkie potrafią go dobrze spożytkować. Wpadają na głupie pomysły i zarażają nimi innych. Ostatnio modna stała się zabawa o nazwie The Ultimate Selfie i już w pierwszym tygodniu zginęło przez nią aż 6 osób. Polega na wykonaniu selfie w bardzo niebezpiecznym momencie. Chodzi o to, aby pokazać, że dana osoba prawie otarła się o śmierć. Im zdjęcie jest bardziej ryzykowne, tym więcej lajków i większe zainteresowanie internautów.

dailymail.co.uk

Choć ostateczne selfie jest wyzwaniem głupim i niebezpiecznym, nie brakuje osób, które chcą je podjąć. Na początku wakacji w Rosji zginęło na torach kolejowych trzech nastolatków. 10-letni Ustinia Zembaktin, jego 13-letni brat Sergiej oraz 13-latni Vladyslav Koroszinkin zostali zabici przez rozpędzony pociąg podczas próby zrobienia selfie na torach kolejowych. Chcieli, aby w tle była widoczna lokomotywa, jednak nie zdążyli odskoczyć na bok. Podobno ciało jednej z ofiar zostało rozerwane na pół.

Przejdź na kolejną stronę, aby dowiedzieć się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply