Theresia Brandl w wieku 105 lat ukończyła liceum! Jej historia uczy, że wiek to tylko liczba, a prawdziwe ograniczenia są w naszych głowach!

Marzenie pensylwańskiej kobiety spełniło się, gdy w wieku 105 lat otrzymała wymarzone wykształcenie.

Kiedy uczymy się bądź studiujemy, czasem trudno nam zebrać się w sobie i zasiąść do nauki. Brakuje chęci i mobilizacji. Mamy coś ciekawszego do roboty lub po prostu nam się nie chce. Powinniśmy zdawać sobie jednak sprawę, że możliwość nauki to duży przywilej. Nie wszyscy nastolatkowie ją mają. Młoda Theresia Brandl na pewnym etapie swojego życia stanęła przed ważnym życiowym wyborem.

Rodzice postawili jej ultimatum: albo będzie się uczyć i ukończy porządne liceum albo zacznie pomagać chorej mamie w wychowywaniu młodszego rodzeństwa. Dziewczyna ofiarnie wybrała wówczas pomoc rodzinie. Edukacja zeszła na dalszy plan. W 1920 r. kobieta na dobrze porzuciła szkołę średnią i zajęła się wraz z rodzicami domem. Rodzina była liczna, zawsze znalazło się więc coś do roboty.

Po latach jednak będąc w podeszłym wieku Theresia pożałowała swojej decyzji. Ze swoich żalów zwierzyła się pracownicy domu dla starszych osób.

W jej urodziny w styczniu szczerze spytałam, czy jest coś, co chciałaby zrobić. Właśnie wtedy powiedziała mi, że chce zdobyć dyplom ukończenia szkoły średniej. Byłam w szoku – stwierdziła Kathy Crise.

Jak pomogła staruszce pracownica domu starców? Czytaj na następnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : insideedition.com


Reply