To sushi, a może kosmita? Internauci zachodzą w głowę, co przypomina to przedziwne stworzenie

Człowiek nie jest w stanie ogarnąć bogactwa przyrody, która nas otacza.

Nie wiemy tego, co kryją oceany. Ba, nie jesteśmy w stanie rozpoznać i nazwać większości gatunków roślin i zwierząt żyjących na naszej planecie. Egzotyczne zwierzęta są czasem naprawdę niezwykłe. Wyglądają rewelacyjnie, nie z tej ziemi i prowokują dyskusje, skąd przyroda zaczerpnęła pomysł na taki cudaczny wygląd. Widząc tak dziwne zwierzęta, zastanawiamy się, czy to aby nie Photoshop.

I tym razem przeszło to przez myśl niejednego internauty, który zobaczył zdjęcie „pająka sushi”. To stworzenie znalazł w swym domu William Williamson z Sydney. Mężczyzna podzielił się jego zdjęciem w Internecie, żeby dowiedzieć się, co to w ogóle jest i niechcący rozpoczął długą wymianę zdań. Komentujący zaczęli sprzeczać się, czy to sushi, czy też twarz kosmity.

Na pierwszy rzut wyglądał mi na kawałek sushi – napisał jeden z użytkowników Facebooka. – Dla mnie ewidentnie kosmita – odparł inny.

Pora spalić dom – skwitowała żartobliwie jedna z komentujących. Jeszcze inni twierdzili, że takie cuda nie mogą istnieć nawet w Australii i pająk wyszedł, ale spod ręki utalentowanego artysty Photoshopa. Szybko jednak wyszło na jaw, co to za kreatura. Okazało się, że to osobliwe stworzenie to tzw. Wspaniały Pająk (Ordgarius magnificus). Wygląda przedziwnie, ale nie jest niebezpieczny dla ludzi.

Wspaniałe pająki są często spotykane w Nowej Południowej Walii i Queensland i mogą dorastać do 2,5 cm długości. W przeciwieństwie do większości pająków wiją sieci. Te podstępne stworzenia używają lepkich jedwabnych kul, w które łapią swe zdobycze. Zwykle zamieszkują ogrody. Można powiedzieć, że są pożyteczne dla ludzi, bo świetnie nadają się do wyłapywania szkodników. 

Co byście zrobili, gdybyście znaleźli takiego gagatka w swoim ogrodzie? Dla nas takie znaleziska są jedynie kolejnym dowodem na to, że Australia to stan umysłu, a ludzie, którzy tam mieszkają, muszą mieć nerwy ze stali i żyłkę ryzykantów. Każdy dzień musi być pełen niespodzianek, ba to walka o życie. 

Źródło: unilad.co.uk, dailymail.co.uk

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply