10 skutecznych sposobów, jak w inteligentny sposób poradzić sobie z toksycznymi ludźmi

Radzenie sobie z toksycznymi ludźmi jest czymś, z czym każdy prędzej czy później musi się zmierzyć.

Narcyze, kompulsywni kłamcy, manipulatorzy, plotkarze i bluszcze oraz użalający się nad sobą to tylko niektóre z przykładów toksycznych ludzi. Toksyki zawsze znajdą powód, by robić z życia teatr, tak by manipulować innymi wokoło. Tworzą ciągle wrażenie niestabilności i niepewności wokoło tylko po to, by być w centrum zainteresowania. Potrafią zniszczyć życie, by zaraz znaleźć sobie nową ofiarę.

Nie warto angażować sił i czasu na takie osoby, bo jedynie jak bluszcze pożywia się twoją energią, twoją radością życia i pójdą dalej. Takie osoby należy trzymać z daleka, by nie stać się ich ofiarą. Warto wykorzystać sprytne sposoby, bo otwarcie odrzucony toksyk potrafi się okrutnie mścić. Oto 15 skutecznych sposobów, jak nie wprowadzać takiej osoby do swojego i życia i  jak się jej pozbyć.

Classroom Edition

1. Ignoruj osoby poszukujące uwagi

Toksyczni ludzie poszukują uwagi za wszelką cenę. Nawet na czyimś przyjęciu potrafią zrobić coś, co zwróci uwagę na nich. Z początku to będzie drobiazg, super droga sukienka, hałaśliwe zachowanie czy wszczynanie kłótni i udawanie ofiary. Kiedy nie otrzymują tyle uwagi, ile chcą, zaczynają dramatyzować bardziej i bardziej. Spójna społeczność opiera się na wzajemnym zainteresowania, nie kręci się wokoło jednej osoby. Jeśli nie będziesz zwracać uwagi na toksyczną osobę, poszuka sobie nowej widowni.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply