10 skutecznych sposobów, jak w inteligentny sposób poradzić sobie z toksycznymi ludźmi

2. Nie dziel sekretów z plotkarzami

Jeśli koleżanka wpada na kawę i jedyne, co ma do powiedzenia to, co dzieje się u kogoś, to powinno wystarczyć, by zrozumieć, że taka osoba interesuje się tobą, bo potrzebuje świeżych plotek. Wysłucha cię nie po to, by pomóc, ale by wyciągnąć interesujące smaczki. Jeśli znasz kogoś takiego to nie daj się zwieść, że twoje sekrety są bezpieczne, a ona mówi tylko o innych. Równie łatwo opowiedzą wszystko o tobie. Nic nie jednoczy jak wspólny wróg, więc nie daj się wmanewrować w takie gierki. Odetnij się od ludzi, którzy nie mają nic do powiedzenia o sobie.

3. Otaczaj się przyjaciółmi i lojalnymi osobami

Inteligentne osoby wiedzą, że warto inwestować czas i energię w dobre relacje, zaufanych przyjaciół. Nie każdy zasługuje na przyjaźń i zaufanie, więc warto weryfikować swoje znajomości. Mądrzy ludzie wiedzą, że wierność i lojalność przyjaciół jest najważniejsza i najcenniejsza i nie warto się tu rozmieniać na drobne – na nieporozumienia, plotki i negatywne emocje.

4. Unikaj manipulacji

Jeśli ktoś sprawia, że zawsze czujesz się gorszy, masz mieszane uczucia, zastanawiasz się, czy jesteś „wystarczająco” dobry to znak, że działa na ciebie manipulator. To osoba, która zawsze zamiesza tak, by wyjść na swoje, a żebyś ty czuł się niepewnie. Bo właśnie takimi osobami najłatwiej się manipuluje. Ktoś bawi się twoimi emocjami, podkręca twoje lęki. Sprawdź, kto wokoło ciebie sprawia, że choć byłeś czegoś pewien, to nagle po rozmowie tracisz w swoich oczach. Unikaj osób, które cię duszą i niedocenianą. Prawdziwy przyjaciel zawsze ciągnie w górę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply