Dobrze przyjrzyj się ludziom, którzy cię otaczają i sprawdź, czy nie masz toksycznego znajomego. Oto jak go rozpoznać!

Czasami spotykamy na swojej drodze ludzi, którzy są naszymi przyjaciółmi, ale tylko z pozoru. Gdy lepiej się przyjrzeć ich reakcją i działaniom okazuje się, że wcale nie są naszymi przyjaciółmi, a toksycznymi bluszczami, które otaczają nas i wyciągają wszelkie siły. 

Warto zwracać uwagę na przyjaciół i znajomych, jakimi człowiek się otacza, bo to oni motywują nas do działania lub uziemiają. Oby nikt z was nie spotkał, toksycznego przyjaciela, a jeśli już, to szybko się go pozbył z otoczenia.


1. Dobry przyjaciel będzie świętował z tobą każdy sukces, cieszył się z niego i motywował cię do działania. Toksyczny przyjaciel  z zazdrości będzie ignorował twoje osiągnięcia, mówił ci, że to nic takiego i nie ma się czym przechwalać, a to z czasem podcina skrzydła.

1p


2. Dobry przyjaciel wie, że czasami trzeba spędzić trochę czasu samemu, bez towarzystwa, zająć się swoimi sprawami. Toksyczny przyjaciel będzie planował ci cały dzień, wpadał bez zapowiedzi i siedział do późna, bojąc się, że robienie czegoś w samotności może okazać się lepsze niż jego towarzystwo.

4p


3. Dobry przyjaciel będzie wspierał cię, kiedy postanowisz zmienić styl, czy wybrać się w podróż dookoła świata ewentualnie będzie starał to omówić. Toksyczny przyjaciel będzie krytykował twoje pomysły i oceniał je surowo, bo sam boi się zmian.

3p

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply