Niewidomy mężczyzna w humorystyczny sposób odpowiedział wszystkim, którzy go żałują. Jego argumenty dają do myślenia

Często oceniamy innych tylko z naszej perspektywy, w ogóle nie myśląc o tym, że mogą o tym sądzić coś zupełnie innego.

Ciężko jest wejść w skórę drugiego człowieka, zrozumieć to, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Najłatwiej jest oceniać, ale nie patrzeć na drugą stronę medalu. Wiele osób, uważa, że niepełnosprawni to mają ciężkie i smutne życie. Oczywiście są takie przypadki, ludzie nie potrafią poradzić sobie z chorobą, cierpią, a ich życie jest utrudnione.

Na szczęście świat się zmienia i osoby niepełnosprawne mogą żyć coraz bardziej samodzielnie i według własnych zasad. Często zwracają uwagę, że ludzie pełnosprawni nie wiedzą jak się przy nich zachować, co powiedzieć. Odwracają wzrok i są zakłopotani. Zupełnie niepotrzebnie. Niepełnosprawni mają też poczucie humoru, emocje i wrażliwość. I chociaż dla ludzi zdrowych może coś wydawać się strasznym problemem, dla niepełnosprawnych jest to po prostu część życia, z którą się pogodzili i oswoili.

9 powodów, dlaczego bycie niewidomym nie jest takie złe

Tommy Edison, prezenter radiowy i youtuber jest niewidomy od urodzenia, jest też osobą bardzo pozytywną i dobrze nastawioną do świata. Zawsze uśmiechnięty, wiele razy podkreślał, że ślepota nie jest najgorszym, co się może człowiekowi przydarzyć. Chcąc to podkreślić, stworzył listę, która zawiera zalety bycia niewidomym.

Jakimi argumentami się posłużył? Zobacz na kolejnej stronie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply