Niewidomy mężczyzna w humorystyczny sposób odpowiedział wszystkim, którzy go żałują. Jego argumenty dają do myślenia

Tomi stwierdził: „Ludzie zawsze mówią, „Jak beznadziejnie jest być niewidomym!”, „Jaki ty jesteś biedny”. To prawda, ale wiecie co? Jest wiele dobrych rzeczy wynikających z tego, że jestem niewidomy. Po pierwsze wsiadam pierwszy do samolotu. Po drugie jestem traktowany jak VIP w parkach rozrywki. Po trzecie nigdy nie muszę się bać o sytuacje, że się napiłem i pojechałem autem.

Po czwarte nie muszę sam strzyc trawnika. Po piąte, moje rachunki za oświetlenie są znacznie niższe niż twoje. Po szóste jeżdżę komunikacją za pół ceny, a czasem nawet za darmo! Po siódme każda kobieta,  z którą byłem, jest 10/10. Po ósme nie muszę patrzeć na to, jak ludzie się starzeją. I po dziewiąte: wiesz, co jest najfajniejsze w byciu niewidomym? Nie ma ras. Nie oceniam innych po ich wyglądzie i pięknie. Wiem, że to, co ludzie mówią, pokazuje, jakie jest ich serce.

Tak poznaję ludzi, to jest najlepsze.”

To bardzo ważny głos, który pokazuje, że można do tego, co cię spotyka podejść z poczuciem humoru i dostrzegając dobre strony tego, co nas spotyka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply