Matka płacze, gdy widzi syna leżącego u boku psa. Nigdy wcześniej nie doświadczyła czegoś podobnego…

Autyzm jest jedną z trudniejszych chorób, z jakimi przychodzi się zmagać rodzicom.

Mimo że dziecko jest fizycznie zdrowe, rodzic nie jest w stanie wejść z nim w interakcję, pokonać muru, który oddziela jego rzeczywistość od rzeczywistości malucha. Często niemożliwe jest nawet przytulenie szkraba, bo na dotyk reaguje on panicznym strachem, krzykiem itp. Dziecko z autyzmem może doświadczać dotyku jako czegoś nie tylko dyskomfortowego, ale i bolesnego. A przecież każdy, kto ma małe dziecko, ten wie, jak cudownie się do niego przytulić…

autism


Do grona rodziców autystycznych dzieci należy Shanna Niehaus, mama 5-letniego Kainoa. Chłopiec cierpi na autyzm i bardzo źle reaguje na dotyk innych osób, panicznie boi się kontaktu z drugim człowiekiem. Jego mama postanowiła zgłosić się z synkiem do centrum 4 Paws for Ability w Ohio w Stanach Zjednoczonych.

Po dwóch latach oczekiwania chłopiec otrzymał zaproszenie na spotkanie z długo wyczekiwanym przez całą rodzinę czworonogiem. I chociaż państwo Niehaus na stałe mieszkają w Japonii, decyzję o podróży podjęli bez wahania. Kiedy dotarli z synkiem na miejsce i weszli do centrum, pies już na nich czekał.

Co wydarzyło się dalej, przeczytacie na kolejnych stronach

autism2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : www.bbc.co.uk

Reply