Okazuje się, że jedzenie tortu czekoladowego na śniadanie jest świetnym pomysłem!

Naukowcy z Uniwersytetu Syracuse w Nowym Jorku podjęli badania na temat wypływu śniadania na zdrowie i samopoczucie człowieka przez cały dzień. Badania były zakrojone na dużą skalę, bo uczestniczyło w nich 968 osób w wieku od 23 do 98 lat. Ich nawyki żywieniowe były bardzo różne. 

Eksperyment, w którym uczestniczyli, pokazał, że czekolada ma bardzo duży wpływ na ludzi oraz ich zdolności poznawcze, a regularne jej spożywanie ma bardzo dobry wpływ na pamięć i rozwija abstrakcyjne myślenie.

1


Kilka lat temu uczeni w Tel Awiwie sami zajadali się czekoladą o poranku i zauważyli, że zwiększyła się ich wydajność. Wbrew powszechnym twierdzeniom, że powinno się zrezygnować z czekolady, zwłaszcza gdy się jest na diecie, okazało się, że czekolada może pomagać.

2

Kiedy się budzisz, twój mózg potrzebuje energii. Zwłaszcza że w ciągu dnia wszystko, co zjesz jest przerabiane na energię. A mózg, zwłaszcza jeśli trzeba utrzymać go na wysokich obrotach, potrzebuje jej bardzo wiele.

Według ekspertów bardzo ważnym potrzebnym organizmowi jest flawonoid, który jest powszechnie spotykany w żywności pochodzenia organicznego, a w bardzo wysokiej dawce znajduje się w czekoladzie. Wysoki poziom flawonoidów można spotkać w czerwonym winie i w jabłkach.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply