Jeśli jesteście fanami komiksów, to oszalejecie na punkcie tych zjawiskowych i pomysłowych tortów

Pieczenie ciast i tortów już dawno przestało być traktowane tylko jako rzemiosło i przyjęło rangę sztuki, gdyż współcześni cukiernicy tworzą wypieki bardzo skomplikowane, wyglądające jak rzeźby. 

Tematyka z jaką można związać wypieki wydaje się nieograniczona. Popularnym motywem są bajki i kreskówki, ponieważ takie torty chętnie zamawiają rodzice z okazji urodzin swoich pociech. W związku  tym, nawet już w małych osiedlowych cukierniach oferuje się zdobione torty, choć zazwyczaj są to zwykłe wypieki pokryte tylko płaskorzeźbą z masy lukrowej. Jeśli więc marzycie o oszałamiającym torcie, to lepiej wybierzcie się do bardziej renomowanej cukierni, która wypieka torty 3D.


baking-p


Torty inspirowane kreskówkami zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Taki tort może być fajnym prezentem i zapewne bardziej ucieszy solenizanta niż kolejna para skarpetek czy kosmetyki. A najlepsze w artystycznych i tematycznych wypiekach jest to, że są w pełni jadalne. Tylko czy nie szkoda ich jeść, skoro tak pięknie wyglądają?

1. Avengers Cake

baking-12


2. Batmobile Cake

Więcej tortów z bohaterami kreskówek w roli główniej, znajdziecie na kolejnych stronach artykułu.

baking-14

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : ranker.com

Reply