Ten jeden szybki ruch może uratować malucha przed zadławieniem. Wszyscy powinni go znać!

Dzieci bywają nieprzewidywalne i trzeba mieć oczy dookoła głowy, by nad nimi zapanować i ustrzec przed wieloma niebezpieczeństwami. Są bardzo ciekawe świata, lubią poznawać nowe rzeczy i wkładać nowo poznane przedmioty do ust. Wystarczy chwila, by maluch zakrztusił się małym fragmentem zabawki czy niewielkim guzikiem.

Łatwo zadławić się również podczas spożywania posiłków. Dzieci nie mogą usiedzieć przy stole i często biegają z jedzeniem w ustach lub mówią w trakcie przeżuwania. Większy kawałek sera czy marchewki może utknąć w gardle i odciąć dopływ powietrza. Zablokowane drogi oddechowe prowadzą do poważnego niedotlenienia, które może skończyć się śpiączką a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

1Organizacja zajmująca się edukacją w zakresie pierwszej pomocy — St. John Ambulance umieściła w serwisie YouTube filmik pokazujący jak prawidłowo się zachować w przypadku nagłego zadławienia. Bajkowa postać pokazuje krok po kroku, co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji. Przeprowadzone przez organizację badania są przerażające! Wynika z nich, że aż 80% rodziców nie wie, jak zareagować w takich okolicznościach!

Obejrzyj koniecznie nagranie. Może dzięki niemu uratujesz komuś życie!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply