Kilkanaście przydatnych trików, które powinien znać każdy rodzic. Numer 10 najlepszy!

Wychowanie dziecka to sztuka, która wymaga sporo cierpliwości. Nikt nie jest idealny i każdemu zdarza się popełnić kilka wychowawczych błędów. Mimo wielkich starań i wysiłków czasem maluch potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnego rodzica. Ważne, żeby w takich sytuacjach być nieugiętym i umieć odpowiednio zapanować nad sytuacją.

Bycie mamą czy tatą to zarówno przywilej, jak i obowiązek. To życiowa rola, która prawie nigdy nie jest wolna od niepokojów i strachu o pociechę. Kiedy szkrab zaczyna chodzić i być ciekawy świata, zajrzy niemal w każdy kąt i spróbuje wszystkiego, co zdoła wcisnąć do buzi. Gdy jest starszy, miewa zmienne nastroje i zaczyna mieć własne zdanie na każdy temat. Aby życie dzieci i rodziców stało się łatwiejsze i bardziej kolorowe, prezentujemy 17 przydatnych tricków, które przydadzą się przy wychowaniu małych łobuzów. Zobaczcie koniecznie!1. Jeśli dziecko nie lubi jeść warzyw, spróbuj udekorować je w ciekawy sposób. Tak podany brokuł z pewnością przypadnie niejadkowi do gustu.

12. Małe dzieci mają problem z odróżnieniem prawego i lewego buta. Możesz ułatwić maluchowi to zadanie, przecinając naklejkę na pół i umieszczenie jej połówek w obuwiu.

23. Rozcinając plastikową butelkę po szamponie, ułatwisz mu mycie rąk.

34. Dzieciaki niechętnie nakładają czapki. Jeśli chcesz, aby zawsze je nosiły, pomyśl o czymś oryginalnym i pomysłowym.

4 5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : emlii.com

Reply