8 trucizn, które niszczą twoje życie. Jeśli się ich pozbędziesz, będziesz wreszcie szczęśliwym człowiekiem

Na nasze życie wpływa wiele spraw, jednak zawsze watro mieć je pod kontrolą, by nie zatruły ci życia.

Codziennie spotykają nas sytuacje, które mają bardzo duży wpływ na nasze życie i jego jakość. Opinie innych, to, jak nas ktoś traktuje i jak traktujemy siebie sami, to wszystko sprawia, że jesteśmy szczęśliwi lub wręcz przeciwnie mamy poczucie nieszczęścia i tego, że nasze życie jest zmarnowane. Dlatego warto pozbyć się trucizn, które sprawiają, że życie wydaje nam się ciężkie i paskudne.

Czasem ciężko przyznać przed sobą, że coś, co nas dotyka to nie tylko proza życia, ale jad, który ktoś w nas tłoczy. A ten jad zabiera nam pewność siebie, szczęście i radość, sprawia, że nie cieszy nas nic. Dlatego należy uważać na te trucizny i pozbyć się ich z życia, a wtedy z pewnością okaże się, że nie jest źle i można być szczęśliwym.

Wstydzisz się za swój wygląd lub preferencje

Oczywiście należy przestrzegać zasad i ubierać się odpowiednio do sytuacji. Jednak jeśli ktoś wypowiada się negatywnie o twoim stroju, o wyborze małżonka czy wystroju mieszkania, nie masz żadnego powodu, by się za to wstydzić i tłumaczyć. To jest twoje życie i możesz z nim robić to, co uważasz za słuszne. Nikt nie będzie żył za ciebie. Uświadom sobie, że nikt nie jest winny za twoje błędy, ale też nikomu nie jesteś nic winna. Wścibscy ludzie zawsze będą gadać.

 

Jesteś zmuszona wybrać między pracą, a domem

Niestety, często zdarza się, że szef uważa, że skoro nie zdążyłaś zrobić wszystkiego w pracy, to zabierzesz obowiązki do domu. A w domu czeka też mnóstwo obowiązków, które musisz wykonać. Nikt nie ma prawa odmówić ci czasu do odpoczynku. Oczywiście, że szefowi będzie na rękę, jeśli bez słowa zrobisz wszystko. Jednak kiedy zamienia się to w wyzysk, musisz jasno określić swoje potrzeby i nie dać się zdominować.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply