Oto jak wygląda najtrudniejszy zawód świata! Rysunki tej artystki pokazują w zabawny sposób trudy macierzyństwa. Numer 10 najlepszy!

Niektórzy sądzą, że prezydent ma najtrudniejszą robotę na świecie.

W końcu jest głową państwa odpowiedzialną za losy kraju i obywateli. Po części to od niego zależy, jak będą żyć miliony ludzi w jego kraju. Kompletnie nie zgadza się z tym Nathalie Jomard. Ta francuska artystka uważa, że na świecie nie ma nic trudniejszego niż wychowanie dziecka. Zapewne sama jest matką, więc doskonale wie, jak wyglądają trudy macierzyństwa.

Kobieta stworzyła 25 zabawnych ilustracji, które pokazują, że odpowiednie wychowanie pociechy nie należy do łatwych zadań. To ciężka i niekiedy całodobowa praca, za którą nie otrzymuje się wypłaty. Jedynym wynagrodzeniem może być zadowolona buźka dziecka, która serdecznie uśmiecha się od ucha do ucha. Matka nie może wziąć urlopu ani pójść na zwolnienie lekarskie. Od wychowywania dzieci niestety nie ma odpoczynku. Trzeba zawsze i o każdej godzinie być w pogotowiu.

To najtrudniejszy i zarazem najbardziej niedoceniany „zawód” świata. Mnóstwo osób sądzi, że przebywając w domu z dziećmi, kobiety odpoczywają. Nie muszą chodzić do normalnej pracy i znosić uwag szefa. Tymczasem nasz przełożony jest z nami 24 godziny na dobę. To on ustala, kiedy pójdziemy spać, kiedy wstaniemy, kiedy odpoczniemy, kiedy i czy w ogóle zjemy obiad. Jeśli dzieci w domu jest więcej, rodzicielka musi pracować jeszcze ciężej. Najgorzej, gdy nie ma od nikogo wsparcia i nikt jej ciężkiej pracy nie bierze na poważnie.

Przejdź na kolejne strony i zobacz więcej zabawnych ilustracji Nathalie Jomard, które idealnie obrazują, jak wygląda macierzyństwo.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply