Palicie e-papierosy? Natychmiast przestańcie, gdyż zawarte w nich substancje prowadzą do nieuleczalnej choroby!

Palenie papierosów ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka, ale mimo to miliardy ludzi tkwi w nałogu nikotynowym. Pomysłem na zmniejszenie ilości chorób, jakie powoduje nikotyna, miałby być e-papierosy. Reklama wykreowała ten produkt na bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych papierosów, ale prawda jest zupełnie inna, gdyż e-papierosy zawierają substancje, które są bardzo szkodliwe dla człowieka. 

Badania naukowców z Harvard School of Public Health wskazują, że e-papierosy są nie mniejszym zagrożeniem dla zdrowia niż ich tradycyjne odpowiedniki. W składzie 75% przebadanych e-papierosów smakowych i w płynach przeznaczonych do ich uzupełniania, czyli liquidach, znaleziono diacetyl, organiczny związek chemiczny wywołujący nieuleczalną chorobę układu oddechowego, znaną jako „Popcorn Lung”.


papieros-pas


Chorobę po raz pierwszy zaobserwowano u pracowników przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem popcornu. Używana tam przy produkcji substancja imitująca smak masła, zawierała właśnie diacetyl, który przyczynił się do pogorszenia stanu płuc pracowników. Zarostowe zapalenie oskrzelików, bo tak brzmi oficjalna nazwa choroby, polega na bliznowaceniu małych pęcherzyków płucnych, co prowadzi do kaszlu, duszności i ogólnych kłopotów z oddychaniem. Jest to groźne schorzenie, na które nie opracowano jeszcze skutecznej metody leczenia.

Płuca palacza są narażone na wiele chorób

Chronic Obstructive Pulmonary Disease (COPD)


Zespół naukowców z Harvardu pod wodzą Joseph’a Allen’a wykazał, że aż w 47 na 51 badanych e-papierosów, znajdowała się jedna z trzech groźnych substancji, przed którą ostrzegają lekarze. Był to właśnie diacetyl, a także acetoiny i 2,3-pentanodion. Niestety substancje te są używane nie tylko w popcornie czy elektronicznych papierosach, ale również w innych produktach, którym trzeba nadać np. owocowy  lub alkoholowy zapach.

Należy czytać składy kupowanych produktów, by nie narażać swojego organizmu na działanie trujących substancji

danger-160024_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : aol.com


Reply