10 produktów, które mogą cię zabić każdego dnia!

Każdy z nas marzy, by w zdrowiu dożyć starości, co więcej do pewnego wieku nawet nie przyjmujemy myśli, że coś nam może się stać. Jednak, jak się okazuje na co dzień otacza nas tyle przedmiotów i produktów, które mogą nas pozbawić życia, że aż strach! Wiadomo, nie ma co popadać w paranoję i chodzić owiniętym w koc, jednak warto wiedzieć, że trzeba uważać.

Przeważnie nie zwracamy uwagi na to, co wrzucamy do żołądka i uważamy, że skoro jakiś produkt został dopuszczony do sprzedaży, nam nie zaszkodzi. Takie myślenie to błąd! Przekonaj się sam!1. Niektóre pomadki zawierają bardzo szkodliwy ołów, który przez pory skóry oraz układ pokarmowy dostaje się do organizmu siejąc w nim zniszczenie. Warto zatem spojrzeć na skład szminki.

(Flickr / pawpaw67)

2


2. Kolejnym produktem z damskiej kosmetyczki, który może nas zabić jest lakier do paznokci. Jest pełen toksyn i chemikaliów, pod żadnym pozorem nie wolno obgryzać pomalowanych paznokci!

(Flickr / Arienne McCracken)

3


3. Czekolada, w prawdzie dla ludzi nie jest aż tak szkodliwa (pomijając wałeczki na brzuchu) jak dla zwierząt. Nie wolno częstować pupila słodyczami, gdyż układ pokarmowy psów nie trawi czekolady i przysporzy mu jedynie bólu brzucha.

(Flickr / Dick Thomas Johnson)

1


4. Wszyscy lekarze są za tym, żeby jeść więcej ryb. Jednak okazuje się, że łososie, które są sztucznie hodowane przez ludzi, często karmione są takimi paskudztwami, że jest to wręcz toksyczne dla ludzi!

(Flickr / Andrea Pokrzywinski)

4


5. Grzyby też są niebezpieczne, nie dosyć, że nie mają żadnych wartości spożywczych, to większość z nich może nas przenieść do krainy wiecznych łowów.

(Flickr / Matthias Ripp)

5


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply