Trzy niepozorne licealistki z Miami wynalazły coś, co ochroni przed gwałtem tysiące kobiet na całym świecie. Zobacz koniecznie, co wymyśliły nastolatki!

Na innowacyjny pomysł dziewczyny wpadły na zajęciach przedsiębiorczości!

Kobiety w pubach, czy dyskotekach, na randkach i towarzyskich spotkaniach wciąż nie mogą czuć się do końca bezpiecznie. Nigdy nie wiedzą, co planuje ich otoczenie. Nawet najbliżsi, którym ufają mogą mieć czasem złe w stosunku do nich zamiary. Teraz jednak by je przejrzeć, wystarczy mieć przy sobie tę niepozorną i na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniajacą słomkę.

Victoria Roca, Susana Cappello i Karolina Baigorri są uczennicami szkoły Gulliver Preparatory School w Miami na Florydzie. O trzech koleżankach z liceum nie tak dawno usłyszał cały świat. Wszystko za sprawą wynalazku, który może pomóc tysiącom, a nawet milionom kobiet na całym świecie. Ta z pozoru zwyczajna słomka do drinków pomoże wykryć narkotyk w dowolnym napoju, spożywanym przez kobiety w towarzystwie.

Po włożeniu do zatrutego narkotykiem soku czy drinka zmienia kolor na błękitny. To znak dla kobiety, że pora uciekać!

Innowacyjny produkt może wykryć najpopularniejsze substancje, wykorzystywane w formie tzw. tabletek gwałtu. GHB, ketamina czy Rophynol rozpuszczone w soku, wodzie, czy drinku, do tej pory były praktycznie niewykrywalne. Nie mają smaku ani zapachu. Nie zmieniają koloru spożywanego napoju, a konsekwencje ich zażycia mogą być poważne.

Tabletki gwałtu bezbronnej ofierze podają zarówno dowcipnisie, którzy chcą wykonać kompromitujące zdjęcia, jak i gwałciciele, szukający seksualnych zabawek. Osoba, która je zażyje jest senna i otumaniona, a po wszystkim niczego nie pamięta. Można ją łatwo wykorzystać, zrobić krzywdę, nawet nie będzie się bronić.

O dawna próbuje się z nią walczyć, wymyślając przeróżne metody obrony. Swego czasu głośno było o studentach, którzy wpadli na pomysł lakieru do paznokci, który zmieniałby kolor pod wpływem niebezpiecznych środków. Słomka jednak wydaje się wynalazkiem logiczniejszym.

Ten lakier nie jest złym pomysłem, ale nasza słomka jest lepsza z prostej przyczyny: w końcu naturalne jest włożenie jej do napoju, co innego moczenie w nim palca – mówią dziewczyny o swoim wynalazku.

W tej chwili opracowywany jest patent na słomkowy wynalazek. W wypuszczeniu na rynek innowacyjnego produktu pomoże prowadzona na szeroką skalę kampania crowdfoundingowa. Jak przyznają pomysłodawczynie wynalazku, nie jest on idealny, bo nie pomaga zakończyć gwałtu, czy molestowania, w wielu wypadkach pomoże jednak go uniknąć.

Sam zobacz jak działa to niepozorne cudo.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, youtube.com

Reply