Wyrzucasz tubki po lekach? Po tym, co przeczytasz, szybko zmienisz przyzwyczajenie!

Wykorzystując tę samą rzecz kilka razy, nie tylko oszczędzasz, ale też dbasz o środowisko. Wiadomo, nie można wymyślić koła na nowo, ale można znaleźć zastosowanie dla rzeczy, które powstały już dawno temu. Na przykład pozornie bezużyteczne tubki po lekach, można wykorzystać na wiele sposobów.

Te małe pojemniki mieszczą w sobie zazwyczaj kilkanaście tabletek, a po kuracji lądują w koszu. Jak się okazuje, to wieki błąd, gdyż można je świetnie wykorzystać. Zobacz pomysły, którymi chcemy się z wami podzielić. I sami myślcie kreatywnie ;)1. Zestaw do szycia

W małej tubce zamkniesz wszystko, co może ci się przydać w nagłej sytuacji. Odpadł guzik? Zerwało się ramiączko? Nie ma problemu, zmieścisz tam kawałki nitek, igła i kilka guzików.

1


2. Pojemnik na słuchawki

Każdy z nas ma gdzieś w kieszeni czy torebce słuchawki do telefonu. Często są poplątane i zanim uda się je doprowadzić do ładu, mija jakiś czas. A wystarczy je zwinąć i włożyć do tubki. Będą zabezpieczone i czyste. Na tubce możesz napisać nr telefonu, w razie gdy je zgubisz, może ktoś ci je odda.

2


3. Mini kosmetyki

Wybierasz się na biwak lub na weekend i masz mało miejsca w plecaku? Możesz zminimalizować swoje kosmetyki do takich tubek. Wystarczą na kilka użyć, a nie zajmą dużo miejsca.

3


4. Pojemnik na prezent

Z tubek możesz stworzyć piękne, małe pojemniczki, w których zmieści się drobiazg – kolczyki czy łańcuszek.

4


5. Na drobne monety

Zamiast szukać drobnych na kawę czy parking po całej torebce wystarczy wrzucić je do pojemniczka.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : diply.com

Reply