Spójrz w lustro i dokładnie przyjrzyj się swojej twarzy, powie ci wszystko o stanie twojego organizmu

Według tradycyjnej medycyny ze wschodu twarz dokładnie odzwierciedla stan naszego zdrowia i życia.

Czas zatem skorzystać z wiedzy ludzi, którzy dożywają starości, która nie przeszkadza im cieszyć się życiem. Obecnie powraca się w medycynie do naturalnych sposobów walki z chorobami, a także w zapobieganiu im. Warto obserwować swój organizm, by szybko zauważyć, że coś jest nie tak i móc reagować. Bardzo wiele można się dowiedzieć, obserwując swoją twarz, gdyż pokazuje, co dzieje w całym organizmie.

 

 

1. Spuchnięta twarz

Obrzęk twarzy pokazuje, że organizm jest zestresowany lub sięgasz po zbyt wiele alkoholu. Te czynniki bardzo negatywnie wpływają na kolagen, a przez to twarz staje się wiotka. Aby poprawić swój wygląd, musisz zacząć ćwiczyć i odstawić alkohol.

2. Wychudzona twarz

Prawdopodobnie zbyt ostro ćwiczysz lub trzymasz się zbyt restrykcyjnej diety. Kości policzkowe są szybko widoczne, gdy zbyt żyłujesz organizm. Powinieneś zwrócić uwagę na swoją dietę i ja wzbogacić. Podczas ćwiczeń nie zapominaj, że ważne jest też dobre natlenienie organizmu.

 

 

szczki

Z czasem skóra się starzeje i to naturalne, że powstają. Wczesne pojawienie się zmarszczek oznacza, że za mało nawilżasz skórę i zbyt wiele przebywasz na słońcu. Trzeba zwłaszcza dbać o skórę wokoło oczu, gdyż jest najdelikatniejsza. Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV nawet na co dzień.

 

 

4. Sucha skóra

Wrażliwa i sucha skóra na twarzy pokazuje, że źle się odżywiasz. Braki w diecie, mała ilość witamin i minerałów odpowiada za słabą elastyczność skóry. Warto ubogacić dietę w warzywa i owoce, które zadbają o skórę od wewnątrz.

5. Zaczerwieniona skóra

Picie zbyt dużej ilości kawy może powodować podrażnienia skóry, ponadto, jeśli dużo pracujesz w nocy i mało przebywasz na słońcu, jest to oznaka, że masz mało witaminy D.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply