Twój facet ma przeciętny kolor włosów i krwistoczerwoną brodę? Jest na to naukowe wyjaśnienie. Nie zgadniesz jakie!

Zapuszczanie brody to trend, który utrzymuje się już dłuższy czas.

Mężczyźni coraz częściej chcą się upodobnić do drwala. By poczuć się bardziej męsko. A może i oszukać trochę czujne kobiece oko, zrekompensować brak bicepsów, czy rosnący piwny brzuszek. Co, jednak gdy na drodze do idealnej brody staje im własny organizm. Rzadkie włoski to pół biedy. Gorzej, gdy broda rośnie…ale ruda.

Widzimy na ulicach takie przypadki, a nawet niektóre znamy osobiście, blondyn, brunet, szatyn, wszystko jedno. Zapuszcza brodę i puff! Okazuje się, że włoski i owszem rosną, ale krwistoczerwone.

Zastanawialiście się kiedyś, czemu tak jest? Mamy odpowiedź. Czeka na was na następnej stronie.

szne dziwactwo nauki, że mnóstwo ludzi o zupełnie przeciętnych brązowych lub blond włosach ma zupełnie inne odcienie w brodzie. Kiedy zapuszczają brodę, są totalnie zaskoczeni, gdy okazuje się, że ich włosy mają tam odcień truskawki. Pora podkreślić najważniejsze, choć to nieraz tak wygląda, faceci nie farbują specjalnie włosów na brodzie! Kiedy zapuszczają brodę, są totalnie zaskoczeni, gdy okazuje się, że ich włosy mają tam odcień truskawki.

Jeśli człowiek ma przodków z Irlandii lub innych obszarów, w których czerwone włosy są powszechne, prawdopodobnie ma zwyczajne włosy i czerwoną brodę. Aby mieć czerwone włosy, potrzeba dwóch kopii genu, który wytwarza czerwone włosy. Jednej od matki, a drugiej od ojca. Jeśli więc dostrzeżesz rude kosmyki w brodzie swojego kochanego, nie przejmuj się, tylko zastanów, może któryś z jego rodziców, czy dziadków był rudowłosy. To wystarczy, by jego broda miała pasma rudości, a nawet do tego by była czerwona, jak marchewka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply