Twoje dziecko często siedzi w tej pozycji? Nie pozwól mu, to bardzo szkodliwe

Każdy kto ma małe dziecko, doskonale wie, jak wiele czynników może na nie negatywnie wpłynąć.

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci, duży kłopot – tozłpostawapowiedzenie niestety nijak ma się do rzeczywistości. To w przypadku naszych najmniejszych latorośli musimy uważać na milion szczegółów, które w przyszłości mogą mieć ogromny wpływ na życie naszych pociech. By  dorosłe już dzieci zapewniły nam odpowiednią dawkę “kłopotów” najpierw my musimy zapewnić im optymalne warunki rozwoju. 

Na zdrowe i bezpieczne kształtowanie ich ciał ma wpływ bardzo wiele czynników. Okazuje się, że świadomi i skupieni na dobru dziecka rodzice powinni nie spuszczać swoich latorośli z oczu. Już bowiem to jak ich latorośle siedzą, gdy się bawią, czy oglądają bajkę może mieć ogromny wpływ na ich życie i rozwój. Nieodpowiednie siedzenie może poczynić spustoszenie w ich małych organizmach i doprowadzić do poważnych konsekwencji. Mowa o wadach postawy, a nawet kalectwie. Jeśli więc jesteś rodzicem i na sercu leży ci dobro dziecka, nie lekceważ tych sygnałów. Kontroluj to jak siada twoja pociecha i natychmiast reaguj, gdy przyjmę pozycję W.

Jak wygląda ta pozycja i jakie są konsekwencje jej przybierania przeczytasz na kolejnej stronie. Znajdziecie tam też filmik z wypowiedzią eksperta w tej sprawie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply