Tych rzeczy nie powinno robić się po 25 roku życia. Sprawdźcie, dlaczego!

Gratulujemy, właśnie skończyłeś ćwierćwiecze! Jesteś jeszcze młody, ale zaczynasz dorosłe życie. Pewnie kończysz studia lub pracujesz. Twoja egzystencja zaczyna zmieniać się na lepsze  – masz swoje pieniądze, pełnię władzy nad swoim czasem… czy aby na pewno?

Zobacz listę, którą przygotowali psycholodzy, wskazując na najważniejsze zmiany, jakich powinniśmy dokonać w naszym sposobie myślenia i działania po 25 urodzinach. Zgadzasz się z tym?


girls-990604_960_720


1. Przestań kupować tanie ubrania

Koszulki ze śmiesznymi nadrukami, jeansy marnej jakości czy legginsy to domena nastolatków. Kupowanie ubrań na kilka razy masz już za sobą. Idąc do pracy, musisz wyglądać dobrze. Jeśli nie jesteś freelancerem i nie pracujesz w domu w dresach, zainwestuj w kilka dobrej jakości ciuchów – koszule, żakiety czy porządne spodnie pokazują, że profesjonalnie podchodzisz do pracy.

1


2. Przestań umawiać się z obojętnie kim

To może być trudne, jednak warto wyjść na randkę rzadziej, a poświecić tej osobie  więcej czasu, by ją poznać. Przelotne romanse na tydzień czy dwa odchodzą do wspomnień. Szkoda czasu na spędzanie go z osobami, z którymi wiesz, że nie masz o czym dłużej porozmawiać.

2


3. Przestań cały czas zastanawiać się, co myślą o tobie inni

Dawniej przejmowałeś się opinią rówieśników, chciałeś należeć do jakiejś paczki czy subkultury. Wiadomo, oceny innych i ich opinii nie unikniesz, ale nie przejmuj się tym cały czas. Poświęć rozmyślania na planowanie wielkich celów i ich realizację. Ludzie zawsze będą oceniać innych.

3


4. Przestań o wszystko obwiniać rodziców

Nie umiesz doprowadzać spraw do końca? Boisz się opinii innych? Jest wiele rzeczy, na które miało wpływ to, jak rodzice nas wychowywali. Jednak jesteś już dorosły, weź się w garść i nie obwiniaj o wszystko rodziców. To tylko zepsuje wasze relacje, teraz jesteś samodzielny, więc zacznij działać i przekonaj się, co z tego wyjdzie.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply