Mężczyzna z Czech przebiegł na golasa Polskę i Niemcy. Myślał, że jest tygrysem syberyjskim!

Substancje psychoaktywne bardzo mocno oddziałują na umysł i psychikę. Zmiany w zachowaniu wiążą się z rodzajem oraz ilością danego środka odurzającego.

Czasem trudno zauważyć, że człowiek jest pod wpływem narkotyków. Zachowuje się w miarę normalnie, a jego reakcje są subtelne i nie budzą podejrzeń. Są i tacy, którzy po przyjęciu danej substancji odczuwają silne pobudzenie psychoruchowe. Wzrasta u nich pewność siebie, nerwowość i agresja.

Substancje halucynogenne takie jak ecstasy, LSD czy psylocybina zazwyczaj wywołują zaburzenia postrzegania. Po ich zażyciu występują omamy wzrokowe i słuchowe, niewyraźne widzenie, wyostrzony słuch czy odczucie powolnego upływania czasu. Czasem ludzie mogą mieć problemy z równowagą lub kłopoty z wypowiadaniem się. Niekiedy głoszą radykalne poglądy lub podejmują niebezpieczne przedsięwzięcia np. skoki do pustego basenu, w przekonaniu, że w środku jest woda, czy wyfruwają z okien, będąc w przeświadczeniu, że potrafią latać.

21-letni mieszkaniec Republiki Czeskiej leczył się na depresję niekonwencjonalnymi metodami — zażywał LSD. To właśnie dzięki tej psychoaktywnej substancji odkrył swoje prawdziwe ja. Twierdzi, że po zażyciu narkotyków zdał sobie sprawę, że jest tygrysem syberyjskim. Czujny nos nakazał mu wyruszyć na łowy. Podobno poczuł intensywny zapach zwierzyny, po czym rozebrał się do naga i na czworakach podjął trop. Biegł przez las, podpierając się na rękach przez 8 godzin.

Czy udało się go schwytać? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thesun.co.uk

Reply