Tylko osoby o nieszablonowym myśleniu są w stanie rozwiązać tę zagadkę. Sprawdź, czy tobie uda się ta sztuka

Po sieci krążą tysiące logicznych łamigłówek.

Między sobą różnią się one popularnością oraz poziomem trudności. Z jednymi radę dają sobie nawet dzieci, drugie stanowią prawdziwe wyzwanie dla próbujących je rozwiązać. Zagadka, którą dla was mamy nie jest najnowsza. Niektórzy z was mogli się już z nią zetknąć. Tych odsyłamy do innych prezentowanych na stronie łamigłówek.  Tym zaś, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym krótkim teście logicznego myślenia, zapraszamy do główkowania.

By rozwiązać przedstawioną łamigłówkę, nie musisz być tzw. ścisłym umysłem, w niczym nie przyda ci się też dyplom politechniki. Tutaj główną rolę odgrywa bystrość umysłu, który właściwie za Ciebie powinien wskazać odpowiedź.

Pytanie jest następujące: W którym pudełku znajduje się samochód?

Do wyboru mamy trzy pudełka:

1 – W tym pudełku jest samochód

2 – W tym pudełku nie ma samochodu

3 – Samochodu nie ma w pudełku numer 1

Uważaj jednak i nie odpowiadaj pochopnie. To wcale nie takie proste jak może się wydawać. Zaledwie 36 proc. użytkowników portalu Brilliant.org, na którym pojawiło się po raz pierwszy odpowiedziało nań poprawnie. Ci, którym się nie powiodło zasłaniali się niejasnymi lub zbyt lakonicznymi opisami pudełek.

Powiedzmy sobie to jednak szczerze, to tylko kiepskie wymówki. Tak naprawdę zabrakło im czegoś, aby ją rozwiązać, lecz bardziej wyobraźni, niż kilku słów więcej.

Przejdź na następną stronę i sprawdź, czy ty miałeś jej wystarczająco dużo, by dobrze obstawić pudełko, w którym ukryte jest auto.

zy obstawili drugie pudełko. Rozwiązanie wydaje się logiczne, gdyby samochód krył się w pierwszym, napisy na pierwszych dwóch musiałby być zgodne z prawdą, tymczasem prawdziwe może być tylko jedno twierdzenie. Analogiczna sytuacja wystąpiłaby, jeśli samochód byłby w pudełku trzecim. Aby pozostałe twierdzenia nie wykluczały się wzajemnie, prawdziwe musi być więc stwierdzenie, że samochód kryje się w drugim kartonie.


W komentarzach pochwalcie się, czy udało wam się rozwiązać tę z pozoru nietrudną łamigłówkę. Ta sztuka powinna przyjść wam właściwie machinalnie i od niechcenia. To znak, że zadziałał wasz bystry umysł. Napiszcie więc też ile zajęło wam szukanie odpowiedzi na zadane na pierwszej stronie pytanie.

Gratulujeemy znalezienia się w nielicznej grupie tych, dla których zagadka nie stanowiła wyzwania.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com

Reply