12 rzeczy, którymi nigdy nie powinieneś się dzielić w mediach społecznościowych! Koniecznie to przeczytaj

Media społecznościowe zawładnęły naszym życiem.

Lubimy na bieżąco wszystko dokumentować, komentować i dzielić się z całym światem ważnymi oraz mniej istotnymi wydarzeniami z życia. Niektórzy nie mogą przeżyć ani jednego dnia bez Facebooka czy Instagrama. Codziennie coś zamieszczają, komentują i lajkują. To już uzależnienie, którego należałoby się wyzbyć. Życie toczy się wokół nas, a media społecznościowe to tylko wirtualny świat, który nie powinien odgrywać aż tak istotnej roli.

Na Facebooku dość łatwo przekroczyć granice prywatności. Udzielając pewnych informacji, możesz narazić się na pewne nieprzyjemności. Oczywiście nie w każdym przypadku tak jest, ale lepiej dmuchać na zimne, by później gorzko nie żałować. Dziś podpowiadamy czym lepiej nie dzielić się w mediach społecznościowych.

1. Adres

Pod żadnym pozorem nie udostępniaj w social media swojego adresu. Przez lekkomyślność narażasz na niebezpieczeństwo siebie i swoją rodzinę.

2. Ważne informacje o innych osobach

Nie możesz publikować niczego bez zgody znajomego i informować o czyichś prywatnych sprawach. Nie powinieneś zdradzać czyjejś lokalizacji czy miejsca zamieszkania.

3. Kompromitujące zdjęcia, zarówno twoje, jak i twoich znajomych

Takie fotografie często pojawiają się po mocno zakrapianych imprezach. Na początku wydają się zabawne, lecz później mogą przysporzyć niemałych kłopotów. Lepiej takie zdjęcia zachować wyłącznie dla siebie.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wikr.com

Reply