Dietetycy wskazują na 5 typów głodu, kiedy rozpoznasz swój, szybko nauczysz się kontrolować swoją wagę

Mieszkańcy bogatych krajów mają tendencję do przejadania się i jedzenia zdecydowanie więcej niż tego potrzebują ich organizmy.

Większość osób ma dosyć szybki metabolizm za młodu, jednak z czasem on zwalnia i zmienia się, a co zaraz widać na wadze. Okazuje się, że poczucie głodu, które nakręca nas do jedzenia i podjadania, jest nie tylko potrzebą psychiczną, ale i emocjonalną. Przez emocje sięgamy do lodówki. Nasz organizm nie potrzebuje kolejnej porcji, ale i tak się skusimy.

Dbanie o odpowiednią wagę nie jest kwestią wyglądu, ale tego, że otoczone tłuszczem serce, nie ma łatwej pracy. Organizm choruje, zwłaszcza że podjadając najczęściej sięgamy po chipsy, słodycze i kaloryczne przekąski, a nie zdrowe. Dietetycy podają, że ludzki głód można podzielić na 12 typów, które decydują o tym, co nas motywuje do sięgania po jedzenie.

5 typów głodu i jak je kontrolować

Jeśli zmagasz się z wagą, chcesz się uwolnić od podjadania, sprawdź najpierw, co sprawia, że sięgasz po jedzenie. Co wzmaga twój głód i jak możesz z tym walczyć.

1. Głód związany z zmysłem wzroku

Wszystko wygląda pięknie i gdy tylko coś zobaczysz, chcesz to zjeść. Wzrok motywuje cię do sięgania po piękne desery, smakowite dania. Nie bez przyczyny mówi się, że człowiek je także oczami. Aby kontrolować ten głód, warto skupić się na czymś innym, obserwować otoczenie, szukać wzrokiem pięknych widoków, nie skupiać się na jedzeniu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply