18 uderzających porównań, które sprawią, że będziesz zachwycony i zaniepokojony światem. To trzeba zobaczyć!

Dziś udowadniamy, że perspektywa ma znaczenie i aby zrozumieć pewne rzeczy, czasem wystarczy porównać je z innymi.

Na przykład wszyscy doskonale wiemy, że na skutek ocieplenia klimatu topnieją lodowce, jednak nie zdajemy sobie sprawy z powagi problemu, dopóki nie zobaczymy porównania obecnych zdjęć Arktyki z tymi sprzed kilkudziesięciu lat. Wtedy doskonale widzimy, co się zmieniło i dlaczego o ocieplaniu klimatu tyle się mówi.

1. Porównanie ludzkiego szkieletu i szkieletu goryla

Podobno człowiek pochodzi od małpy. Widząc te dwa kościotrupy ciężko temu zaprzeczyć. Goryle i ludzie mają taką samą ilość zębów, palce zakończone paznokciami, podobne rozmieszczenie i budowę narządów wewnętrznych. Samice troskliwie opiekują się potomstwem, które jest dość długo uzależnione od matki (tak samo jest u ludzi). Mają także zbliżoną długość trwania ciąży do ciąży ludzkiej.

2. Porównanie kota rasy Maine Coon ze zwykłym kotem

Zwierzaki zaliczające się do rasy Maine Coon to jedne z największych kotów domowych. Nie zdajemy sobie sprawy z ich ogromnych rozmiarów, dopóki nie porównamy ich do zwykłych kotów. Samce mogą ważyć aż 11 kilogramów, a samice 8. Charakteryzują się długim i gęstym futrem, składającym się z dwóch warstw, które podobno jest wodoodporne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply