Wytęż wzrok i znajdź ukryte elementy na tych rysunkach. Najbardziej spostrzegawczym osobom zajmuje to tylko kilka sekund, a Tobie?

Codziennie nasze oczy rejestrują tysiące obrazów, które w ułamkach sekund mózg odbiera i interpretuje. Niestety temu mechanizmowi nie do końca można ufać, bo nie zawsze oczy widzą tyle, ile powinny.

Jeśli oko widzi bardzo skomplikowany obraz, to nie jest wstanie skupić się na każdym jego elemencie, dlatego nie dostrzega pewnych szczegółów. Własnie tą ułomność narządu ludzkiego wzroku wykorzystują zagadki na spostrzegawczość. W takich zagadkach ukrywa się lub kamufluje jakiś obiekt, by człowiek na tzw. pierwszy rzut oka nie mógł go dostrzec i musiał w większym skupieniu przeanalizować to, co widzi.


puzzles-p


Spostrzegawczość warto ćwiczyć, ponieważ szybkość wyłapywania różnych elementów na obrazach może być przydatna w życiu. Dobry i bystry wzrok to skarb, więc poniżej znajdziecie zagadki, które zmuszą was do jego wytężenia. Choć wiele osób uważa po kilkunastu sekundach, że na rysunkach nie ma opisanych rzeczy, to gwarantujemy, że się tam znajdują, trzeba tylko się nie denerwować i spokojnie szukać.

Waszym zadaniem jest odnaleźć na tym rysunku Pikachu

puzzles-1


Wśród lemingów ukrywa się baletnica. Widzisz ją?

Jeszcze jedną zagadkę oraz ich rozwiązania znajdziecie na drugiej stronie. 

puzzles-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : komando.com

Reply