Gepardy są znane ze swej szybkości, ale też świetnie się kamuflują. Nie wierzycie? To spróbujcie znaleźć tego dzikiego kota na tym zdjęciu

Gepardy to piękne koty, które uważa się za najszybsze zwierzęta lądowe na Ziemi, ponieważ potrafią rozwinąć prędkość w granicach 100 kilometrów na godzinę. Choć słyną ze swej szybkości, to jak każde drapieżne koty, mają też talent do kamuflowania się.

Okrutne prawo dżungli czy sawanny stanowi, że aby przeżyć trzeba polować i zabijać. W związku z tym, u poszczególnych gatunków drapieżnych zwierząt w toku ewolucji wytworzyły się cechy, które im to ułatwią.

hidden-cheetah-mini-p

 

Nieocenioną pomocą podczas polowania dla dzikich kotów jest ich umaszczenie, które fantastycznie zlewa się z trawami na sawannie i umożliwia zaskoczenie ofiary. Aby do tego doszło, trzeba się znaleźć wystarczająco blisko niej, by tylko jednym susem przygwoździć ją do ziemi i pozbawić życia. Wyobraźcie sobie, że siedzicie w afrykańskiej dziczy, a przed sobą macie widok, jak na poniższym zdjęciu. Wytężcie wzrok, bo znajduje się na nim gepard, który z pewnością chętnie by was skonsumował.

Znalezienie geparda nie jest takie proste

hidden-cheetah-mini-1

 

Jeszcze nie widzicie dzikiego kota? Podpowiadamy, że drapieżnik wcale nie czai się do skoku, ale dumnie przechadza się wśród nielicznej roślinności. Dajcie sobie jeszcze chwilę na odszukanie kota, a później zajrzyjcie na następną stronę, gdzie pokazujemy lokalizację zakamuflowanego geparda.

Gepardy to piękne zwierzęta, ale lepiej nie stawać im na drodze

hidden-cheetah-mini-3

 

Już dłużej nie będziemy trzymać was w niepewności: gepard znajduje się pod drzewami, po lewej stronie zdjęcia. Współczujemy wszystkim antylopom i zebrom, które na co dzień muszą wytężać wzrok za tymi drapieżnikami.

Jak szybko udało wam się odnaleźć geparda?

hidden-cheetah-mini-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : komando.com

Reply