Jeśli trzymacie pieniądze w domu nie ułatwiajcie złodziejom życia i nie chowajcie ich w miejscach z tej listy

3. Na podwórku

Zakopywanie pieniędzy wydaje się dobrym pomysłem, skoro do dziś wydobywa się z ziemi kosztowności ukryte podczas II Wojny Światowej. Niestety jednak tak nie jest i to z kilku względów: ktoś może zobaczyć jak chowacie pieniądze, istnieje prawdopodobieństwo wykopania ich jakieś zwierze, łatwo może dojść do ich mechanicznego zniszczenia, a w razie potrzeby dotarcie do nich jest czasochłonne i rzuca się w oczy.

safe-money-2-5

4. W koszu na pranie

Nikt nie lubi dotykać cudzych znoszonych ubrań, zwłaszcza takich, które od jakiegoś czasu leżą brudne i ściśnięte w jakimś koszu czy pojemniku. W związku z tym trudno sobie wyobrazić, że złodzieje robią to bez najmniejszego problemu. Po pierwsze sprawdzają pojemniki z ubraniami własnie dlatego, że ludzie uważają, iż w brudach nikt nie będzie grzebał.

Po drugie kosze na bieliznę są zazwyczaj duże i pojemne, więc rabusie chętnie wykorzystują je do wyniesienia fantów, co ułatwia im sprawę, bo nie muszą podczas włamania taszczyć ze sobą toreb. Pojemniki takie są też sztywne, co dodatkowo zabezpiecza złodziejowi łup.

safe-money-2-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

One Response

  1. KK

Reply