Jeśli trzymacie pieniądze w domu nie ułatwiajcie złodziejom życia i nie chowajcie ich w miejscach z tej listy

7. Za obrazami lub zdjęciami

Wsuwanie pieniędzy za wiszące ozdoby jest również sztuczką znaną z filmów, więc złodzieje mają na uwadze to, że ludzie ją stosują. Wadą tej metody jest też to, że do jednej ramki na zdjecia (stojącej lub wiszącej) nie zmieści się duża kwota pieniędzy, nawet jeśli będzie w wysokich nominałach.

safe-money-2-7

8. W nieprzykręconych sejfach

Sejf od razu kojarzy się z bezpieczeństwem oszczędności, ale trzeba go umieć prawidłowo używać. W sklepach (nawet w marketach budowlanych) można kupić niewielkie sejfy więc ludzie chętnie nabywają je i lokują w domu. Niestety wiele osób zapomina, że trzeba je gdzieś wmontować (wbetonować, przewiercić), a nie tylko stawiać.

Sejf, który stoi luzem, niezależnie od tego,  jaki byłby ciężki, da się wynieść. Skoro został wniesiony do domu czy mieszkania, to też się da go stamtąd usunąć, a złodzieje znają wiele sztuczek na szybkie wynoszenie nawet super ciężkich przedmiotów.

Skoro powyższe miejsca są ryzykowane przy chowaniu pieniędzy, to gdzie najlepiej ukryć gotówkę? Rady znajdziecie na ostatniej stronie. 

safe-money-2-8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

One Response

  1. KK

Reply