Zabroniono grubym turystom jeździć na osłach! Zwierzęta nie były w stanie transportować takiego ciężaru w 30-stopniowym upale

Obliczono, że jedno zwierzę wykonuje codziennie cztery lub pięć podróży do miasta, nawet gdy temperatura przekracza 30 ° C. Burmistrz Firy Nikos Zorzos powiedział, że prowadzone kampanie społeczne nieco zniechęcają turystów do tej praktyki. Władze miasta współpracują z branżą wycieczkową, aby podnieść świadomość problemów, z jakimi się borykają umęczone osły.

.

Zabroniono grubym turystom jeździć na osłach! Zwierzęta nie były w stanie transportować takiego ciężaru w 30-stopniowym upale

Nasze muły i osły są częścią naszej tradycji. Zwłaszcza młodzi ludzie zrozumieli, że należy się nimi opiekować — powiedział Nikos Zorzos.

Oczywiście istnieje inna możliwość zejścia z greckiego klifu, jednak mało kto z niej korzysta. Ci, którzy nie mają ochoty przemieszczać się po schodach, mogą skorzystać z 5-kabinowej kolejki linowej. Turyści i tak wolą męczyć osły niż wsiąść do kolejki. Zapotrzebowanie na zwierzęta wierzchowe w tym regionie z roku na rok rośnie. W ubiegłych latach statki wycieczkowe dobijały do brzegów i wychodziło z nich do 18 tysięcy osób. Obecnie ograniczono tę liczbę do 8 tysięcy, właśnie ze względu na zwierzęta.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply