Afrykański chłopiec uratował ranną sowę. Wdzięczność ptaka była zaskakująca

Ofiarowane dobro i pomoc zawsze wracają do człowieka. Przekonał się o tym pewien chłopiec z Republiki Południowej Afryki, który bez wahania zaopiekował się znalezionym rannym zwierzęciem.

Dzień chłopca zapowiadał się zwyczajnie, do czasu, kiedy natrafił na ranną sowę. Ptak był w złym stanie i bez pomocy człowieka groziła mu pewna śmierć. Młodzieniec postanowił ocalić zwierzę i zabrał je ze sobą do domu, gdzie otoczył troskliwą opieką.


Chłopiec szybko zorganizował podopiecznemu przytulny kąt do spania.

Z każdym dniem pobytu w domu chłopca zwierzę nabierało śmiałości i oswajało się z obecnością człowieka. Między niespodziewanym gościem a domownikami (w tym innymi zwierzętami) nawiązała się nic przyjaźni. Ptak spędził pod opieką młodzieńca i jego rodziny aż dwa miesiące i w tym czasie udało mu się odzyskać pełnię sił. Kiedy uzyskano pewność, że ptak poradzi sobie na wolności, wypuszczono go.

sowa-1


Podczas pobytu sowy w domu chłopca doszło do nawiązania międzygatunkowej przyjaźni.

sowa-3


Ku zaskoczeniu domowników ptak wrócił nocą, i to nie sam. Przyniósł ze sobą upolowaną zdobycz i złożył ją przed chłopcem. Najbardziej zaskakujące jest to, że nie była to jednorazowa sytuacja, ponieważ ptak niemal codziennie chciał dokarmiać swojego wybawcę i jego rodzinę.

Wdzięczne zwierzę najczęściej raczy swojego wybawcę myszami.

sowa-5


Sowy to zwierzęta, które dbają o gniazdo oraz potomstwo, dlatego przynoszenie chłopcu jedzenia było dowodem na przejęcie go do sowiej rodziny. Niezwykle silna wdzięczność tego ptaka powinna być przykładem dla ludzi, którzy często nie dostrzegają lub nie doceniają pomocy, jaką otrzymują.

Sowa z czasem stała się kolejnym domownikiem.

sowa-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : taringa.net

Reply