Kilkumiesięczną Nikę znaleziono chorą i zaniedbaną wśród śmieci! Tylko dzięki zaangażowaniu wolantariuszki, dziecko cudem przeżyło

Sara jest 28-latką pochodzącą z Południowej Lousuiany, która postanowiła, że wyjedzie ze Stanów Zjednoczonych, by pomagać biednej ludności na Haiti. Kobieta podjęła pracę jako terapeuta rekreacyjny w Dziecięcym Centrum Medycznym Danita. 

Praca Sary nie należy do najłatwiejszych i jest bardzo obciążająca psychiczne. Codziennie kobieta opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, ale przypadek Niki był szczególnie wstrząsający. Dziewczynka za sprawą swojej wyrodnej matki, przeszła prawdziwe piekło i była na skraju życia i śmierci. Sara czując z dzieckiem szczególną wieź, postanowiła je uratować, choć szanse były niewielkie.


haiti-pas


Do centrum medycznego, w którym pracowała Sara, pewnego dnia zgłosiła się kobieta z 3-miesięcznym dzieckiem. Twierdziła, że jest ciotką dziewczynki, którą kazała nazywać Nika. Dziewczynka cierpiała na wodogłowie, a płyn mózgowo-rdzeniowy zgromadzony w główce, bezpośrednio zagrażał jej życiu. Nika wymagała natychmiastowej interwencji chirurgicznej, więc pozostawiono ją w szpitalu. Na szczęście operacja się udała i niemowlak zaczął odzyskiwać siły.

Nika przeszła poważną operację, a pobyt w szpitalu znacznie poprawił jej kondycję

93de9e734a27e76ce985a630c9c4f473


Po zakończonym leczeniu problemem okazał się fakt, że ciotka nie chciała zabrać Niki z powrotem do domu. Szybko okazało się, że kobieta okłamała lekarzy i wolontariuszy, ponieważ w rzeczywistości była matką dziecka, a nie jego dalszą krewną. Niechęć kobiety do własnej córki brała się z tego, że dziewczynka była niepełnosprawna. Na Haiti jest to dla rodzica powód do wstydu, jakby kalectwo było karą za coś, czego dopuściła się rodzina chorego malca.

Haiti jest krajem, w którym panuje duża bieda, a wiara w zabobony jest bardzo silna

haiti-1


Matka Niki od początku jej nie chciała i jak sama przyznała, w czasie ciąży piła różne trucizny, by poronić dziecko, ale się nie udało. W rezultacie urodziła chorą córkę i od tej pory robiła wszystko, by skrzętnie ukryć jej obecność przed światem, a kiedy już musiała z nią wyjść z domu, zarzucała na nią koce czy szmaty, by nikt jej nie widział. Pomimo tak wielkiej niechęci do Niki, matka zdecydowała się zabrać ją po operacji ze sobą do domu. Niestety przez kilka miesięcy nie zgłaszała się na kontrole lekarskie, więc Sara postanowiła, że odszuka ich dom i sprawdzi, co się w nim dzieje.

Niestety dzieci w biednych krajach bywają traktowane jak problem, którego należy się pozbyć i matki same próbują pozbyć się niechcianych ciąż

O tym, co Sara zastała w domu dziewczynki, przeczytacie już na kolejnej stronie. 

haitoi-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply