Ten kojot przeszedł prawdziwe piekło, ale dzięki poświęceniu weterynarzy dostał drugą szansę. Zobaczcie, jak ją wykorzystał

Pomocy służb ratowniczych potrzebują nie tylko psy i koty porzucane przez swych właścicieli, ale również dzikie zwierzęta żyjące na wolności. One również ulegają wypadkom czy stają się ofiarami ludzkiej głupoty.

Kilka tygodni temu zespół Animal Rescue Team dostał wezwanie, że na dnie pustego zbiornika Santa Ynez leży kojot. Gdy przyjechali na miejsce zdarzenia, zwierzę było już w agonalnym stanie. Jednak nikt nie myślał o tym, by odpuścić sobie walkę o jego życie.


kojot-pas


Kojot spadł z około 30 metrów, co spowodowało liczne urazy. Dodatkowo był odwodniony i podtruty. Jakby jego cierpieniom było mało, został postrzelony w głowę! Strzał nie był śmiertelny, ale oślepił zwierzę. Pomimo tak wielu problemów, weterynarzom udało się odratować kojota.

Kojot wymagał pilnej interwencji weterynarzy i operacji

blind-coyote-6


Sześć tygodni po przywiezieniu dzikiego czworonoga do kliniki weterynaryjnej, jej pracownicy przeżyli szok, gdyż w klatce, w której spał pojawiły się szczenięta. Kojot okazał się być ciężarną samiczką, która pomimo tragicznych przejść urodziła cztery zdrowe szczeniaki.

Narodziny małych kojotów były dużym zaskoczeniem

blind-coyote-4


Ratownicy i weterynarze nigdy wcześniej nie spotkali się z takim przypadkiem. Byli ciekawi, jak młoda mama poradzi sobie z opieką nad małymi, ale jak się okazało, jest świetną opiekunką, a utrata wzroku nie przeszkadza jej w opiece nad potomstwem. Każdego dnia zadziwia ludzi, którzy jej pomogli, tym samym pokazując, że było warto o nią walczyć.

Szczeniaki urodziły się zupełnie zdrowe

blind-coyote-2


Historia ta pokazuje, że nigdy nie warto się poddawać, gdy ratuje się czyjeś życie. Dopóki jest cień nadziei to trzeba walczyć, bo może z tego wyjść coś dobrego, a nawet może narodzić się nowe życie.

Pomimo niewielkich szans zwierze przeżyło i zostało rodzicem czwórki uroczych maluchów

 

blind-coyote-5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : reshareworthy.com

Reply