Dzięki pomysłowi lekarza i miłości brata maluszki mają szansę na życie! Ta historia topi serce!

Dzieci są najważniejszymi skarbami dla swoich rodziców. Jeśli mają starsze rodzeństwo to i ono angażuje się w opiekę i przeżywa to bardzo mocno. Zdarza się niestety, że maleństwa rodzą się przedwcześnie lub chore i wtedy cała rodzina podejmuje walkę. Nie liczy się cena, liczy się tylko zdrowie i życie dzieci. 

Pod szczególną opieką zawsze są wcześniaki, które nie miały szans w pełni rozwinąć się w łonie matki. Zazwyczaj wkładane są do sterylnych inkubatorów i tam spędzają czas, dopóki nie będą silniejsze. Jednak Uwe Ewald z Uppsali wpadł na genialnie prosty i co najważniejsze działający pomysł!


children


W Szwecji przyszły na świat bliźniaki ważące zaledwie 700 gramów. Profesor Ewald zamiast trzymać maleństwa w inkubatorach, poprosił o pomoc członków rodziny. Maleństwa zostały położone na klatkach piersiowych ojca i brata! Naturalne ciepło ciała grzało maluszki, rytm serca się wyrównywał a ich oddechy były równe i stabilne.

1-uwe


Dzieci szybciej i łatwiej przybierały na wadze. Rodzinne zarazki nie przeszkadzają dziecku, a nawet je uodparniają. Metoda profesora Ewalda stała się tak przełomowa, że lekarze z wielu szpitali chcą wprowadzić ją w życie! To wielka szansa na rozwój dla wszystkich wcześniaków.

Starszy brat spędza dużo czasu, ogrzewając małego braciszka i tym samym ratując mu życie.

To nie jedyny taki przypadek! O kolejnym przeczytasz na następnych dwóch stronach. 

expertbeacon.com

preapre_for_and_manage_the_challenges_of_parenting_a_preemie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : underholdning.tv2.dk

Reply