11 zdjęć, które pomogą ci uwierzyć w siebie! Grzech ich nie zobaczyć

To, co obiera nam wiarę w siebie to głównie porażki i toksyczni ludzie, którzy zawsze twierdzą, że nic nam się nie uda i krytykują wszystkie nasze pomysły.

Aby uwierzyć w siebie, trzeba również zmienić podejście do życia. Należy bardziej cieszyć się z małych sukcesów i drobnych radości. Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy dużo osiągnęli, a ciągle czują się bezwartościowi. Wciąż im mało, ponieważ nie potrafią docenić tego, co już mają.

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Dużym krokiem, aby odzyskać wiarę we własne możliwości, jest pogodzenie się z obecną sytuacją, w której się znajdujemy. Upieranie się, że jest inaczej, niewiele pomoże. Porównywanie się z innymi jest również częstym powodem zatracenia wiary w siebie. Zawsze ktoś będzie miał lepiej a ktoś gorzej i im szybciej sobie to uświadomisz, tym lepiej dla ciebie. Nie zazdrość ludziom pieniędzy, wielkiego domu, ekskluzywnego samochodu czy przystojnego partnera. To i tak nic nie zmieni w twojej obecnej sytuacji.

Zazdroszczenie innym w niczym nie pomoże. Inspirowanie się nimi może za to dużo zmienić.

Sprawi tylko, że będziesz się czuł jeszcze gorzej. Zamiast się użalać, doceń to, co posiadasz i zacznij działać, aby zbliżyć się do jakiegoś celu, który sobie postawiłeś. Według pewnej psychologicznej teorii jesteś wypadkową pięciu najbliższych osób z twojego otoczenia. Zastanów się co to za osoby i jak na ciebie wpływają? Czy są to ludzie pozytywni, czy negatywni? Czy cię motywują, czy za każdym razem ściągają w dół?

Czasem liczy się spryt i odnalezienie pozytywnej strony w każdej porażce.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply